сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 35
home Вести

Сончево време со мала локална облачност

Сончево време со мала локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 19, а максималната ќе достигне од 29 до 35 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 32 степени.

Во следните денови ќе продолжи периодот на претежно сончево и топло време со повремена мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Локални избори 2021