четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Вести

Сончево време со максимални 20 степени

Сончево време со максимални 20 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Максималната температура ќе се движи од 15 до 20 степени, соопшти УХМР.

Во Скопје, сончево со умерена облачност и со максимална температура до 18 степени.

Во наредните денови  ќе продолжи периодот на стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини. Дневните температури ќе се задржат над просекот за овој период од годината.

Најнови вести