четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 108
home Вести

Сончево, студено и ветровито- еве какво време не очекува денеска

Во Скопје слично време со умерен до засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе достигне до два, а дневната до осум степени.
Сончево, студено и ветровито- еве какво време не очекува денеска

Времето во Македонија ќе биде студено и ветровито со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено во источните делови.

Утринската температура ќе се движи од – 10 до четири, а дневната од -3 до осум степени.

Во Скопје слично време со умерен до засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе достигне до два, а дневната до осум степени.

Утре, времето ќе биде суво и потопло со умерен ветер од југозападен правец. За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи, претежно од дожд.

Најнови вести

Коронавирус