вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 104
home Вести

Сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност

Продолжува периодот на стабилно и суво време, освен во четврток, кога во западните делови ќе има локален слаб дожд.

По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Дневната температура ќе биде во постепено постепено опаѓање.

Коронавирус