петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Сончево со студено утро и магла во котлините

Сончево со студено утро и магла во котлините

Времето во Македонија ќе биде сончево, утрото студено со услови за слаба магла по одделни котлини.

Температурата ќе се движи од два до 10 степени.

Во Скопје ќе биде сончево, утрото студено со услови за слаба магла. Температурата ќе достигне до шест степени.

Во наредните денови ќе се задржи период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Најстудено ќе биде утре наутро.

Од утре до сабота во претпладневните часови ќе има температурна инверзија што по одделни котлини ќе ги зголеми условите за појава на магла или заматеност на атмосферата.

Најнови вести

Коронавирус