четврток, 23. март 2023. Вести денес: 4
home Вести

Сончево со студени утра до вторник

Сончево со студени утра до вторник

Периодот на сончево време со студени утра ќе продолжи до вторник.

Понекаде во котлините во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено во јужните делови, соопшти УХМР.

Во вторник се очекуваат врнежи од дожд проследени со засилен ветер.

loading...