сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 89
home Вести

Сончево со слаб јужен ветер и температура до 31 степен

Сончево со слаб јужен ветер и температура до 31 степен

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево и топло, со слаб до умерен јужен ветар.

Утринската температура ќе се движи од 5 до 13 степени, а максималната дневна ќе достигне до 31 степен Целсиусов.

Во Скопје и околината утринска температура од 11 степени, а преку денот ќе достигне до 29 степени Целсиусови.

 

Коронавирус