петок, 24. септември 2021. Вести денес: 125
home Вести

Сончево со мала облачност, температури до 35 степени

Сончево со мала облачност, температури до 35 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната ќе достигне од 27 до 35 степени. УВ=8

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 33 степени.

Во наредните денови следува период на стабилно и топло време, со услови за изолирана појава на краткотраен дожд.

Дневните температури ќе бидат во постепен пораст, а особено топло се очекува кон средината на следната седмица, кога на места ќе го достигнат 40-от степен.

Најнови вести

Коронавирус