понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

Сончево со мала облачност, температурата до 20 степени

Сончево со мала облачност, температурата до 20 степени

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од минус еден до четири, а максималната од четири до 20 степени.

Во Скопје, времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до три, а максималната ќе достигне до 19 степени.

Во наредните неколку дена следува период на стабилно и потопло време.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија