четврток, 13. август 2020. Вести денес: 102
Во живо

Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

home Вести

Сончево со мала облачност, попладне дожд, грмежи и ветер

Сончево со мала облачност, попладне дожд, грмежи и ветер

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со пообилен пороен дожд и услови за појава на град, информира Управата за хидрометеролошки работи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21 степен, а максималната ќе достигне од 28 до 36 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје, времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 19 степени, а максималната ќе достигне до 32 степена.

Коронавирус