сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец.

Утринската температурата ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од осум до 19 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе достигне до еден степен,  а дневната температура до 11 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, а до сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринските температури на места ќе се спуштат под нулата, а дневните ќе бидат во пораст. Зголемување на облачноста со локален дожд се очекува од вторник попладне.

Најнови вести

Коронавирус