сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 49
home Вести

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени,а дневната температура од 13 до 21 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Утринсакта температура ќе достигне до два,, а дневната температура до 19 степени.

Продолжува периодот на стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини. Дневните температури ќе се задржат над просекот за овој период од годината. Од среда ќе започне да дува северен ветер кој ќе предизвика постепен пад на дневните температури.