понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 160
home Вести

Сончево и ветровито време

Сончево и ветровито време

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен до засилен северен ветер поизразен на северот.

Утринската температура ќе се движи од осум  до 19 степени, а дневната температура од 24 до 31 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен до краткотрајно засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 13 до 29 степени.

Во следните денови температурите ќе бидат во благ пораст, а во петок и за време на викендот повремено облачноста ќе се зголемува.

Најнови вести