четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Вести

Сончево и ветровито, утринските температури ниски

Сончево и ветровито, утринските температури ниски

Продолжува периодот на стабилно и сончево време со ниски утрински температури. За денеска синоптичарите најавуваат сончево време со умерена до значителна облачност.

Ќе дува и умерен, долж Повардарието засилен ветер од северен правец. Tемпературата ќе се движи од 8 до 15 степени.

Во Скопје слично време со температура до 10 степени.

Во следните денови времето ќе биде слично со појава на магла по одделни котлини каде температурата ќе биде пониска и во текот на денот.

Најнови вести

Коронавирус