понеделник, 20. септември 2021. Вести денес: 107
home Вести

Сончево и топло време за Велигден- температурата до 25 степени

Сончево и топло време за Велигден- температурата до 25 степени

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб претежно источен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната до 25 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

Коронавирус