понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 64
home Вести

Сончево и топло време со температура до 33 степени

Сончево и топло време со температура до 33 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринскаата температура ќе се движи од 9 до 18 степени Целзиусови, а максималната ќе се движи од 23 од 33 степени Целзиуосви.

УВ индексот е 9.

Коронавирус