недела, 4. декември 2022. Вести денес: 34
home Вести

Сончево и топло време, попладне дожд

Сончево и топло време, попладне дожд

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Само во западните делови попладне ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се спушти помеѓу 11 и 19, а дневната ќе достигне од 24 до 37 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје, сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе се искачи до 35 степени.

Следува период на сончево и топло време со мала до умерена облачност, слаб до умерен североисточен ветер и благ пад на температурите.

Коронавирус