среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 149
home Вести

Сончево и топло време до 22 степени, за два дена снег и дожд

Сончево и топло време до 22 степени, за два дена снег и дожд

Времето во нашата држава ќе биде сончево и топло.

Утринската температура ќе се движи од минус 4 до 3, а дневната од 13 до 22 степена.

Во Скопје, слично време, сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 1, а дневната ќе достигне до 21 степен.

До сабота ќе се задржи стабилно и релативно топло време. Во недела ќе настапи наоблачување, попладне со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидт поројни. Кон крајот на денот ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер што ќе услови значително заладување, па од понеделник покрај на планините врнежите ќе преминат во снег и на повисоките места.

Коронавирус