понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 65
home Вести

Сончево и топло со температура до 37 степени

Сончево и топло со температура до 37 степени

Времето ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец.

Температурата ќе се движи од 28 до 37 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје и околината слично време со температура до 35 степени.

Најнови вести