петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 199
home Вести

Сончево и топло до 34 степени

Сончево и топло до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во горниот тек на Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од осум до 17, а максималната од 28 до 34 степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала облачност и со умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне 31 степен.

Од понеделник ќе има повремено зголемување на облачноста и благо намалување на дневната температура.

В четврток попладне се очекува локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. (МИА)

Коронавирус