четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Вести

Сончево и топло до 25 степени- од среда дожд и грмежи

Сончево и топло до 25 степени- од среда дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено попладне долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 10, а максималната ќе достигне од 19 до 25 степени.

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне 24 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер, а дневната температура ќе биде во пораст.

Во среда претежно во попладневните часови ќе има локални врнежи од дожд и грмежи.

Коронавирус