среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 106
home Вести

Сончево и потопло, температура до 24 степени

Сончево и потопло, температура до 24 степени

Времето денеска во земјава ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Утринските температури на места ќе се спуштат под и околу нулата, а дневните ќе бидат во пораст.

Минималната температура ќе се движи од минус пет до три степени, а дневната од 14 до 24 степени.

Од вторник ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а дневната температура ќе има тенденција на опаѓање.

Коронавирус