вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 49
home Вести

Сончево и многу топло време- еве какви температури не очекуваат денеска во Македонија

Сончево и многу топло време- еве какви температури не очекуваат денеска во Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 21 степени, а дневната температура од 26 до 39 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе достигне до 18 степени, а дневната температура до 38 степени.

Од утре следува период на нестабилно време со пороен дожд и грмежи, а локално се можни и поинтензивни процеси. Ќе дува засилен северозападен ветер, па дневната температура од вторник значително ќе се намали.

Коронавирус