четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 102
home Вести

Сончево до 35 степени, следува стабилен период со раст на температурите

Сончево до 35 степени, следува стабилен период со раст на температурите

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен и северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 35 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје, сончево со мала облачност и умерен до засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 18, а дневната ќе достигне до 30 степени.

Следува период на стабилно време, во четврток со умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен правец. Дневните температури ќе бидат без позначителни промени, а утрата ќе бидат посвежи. Позначителен пораст на температурите ќе има од недела.

Коронавирус