недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 34
home Вести

Сончевите денови остануваат зад нас, зимата доаѓа од викендов

Сончевите денови остануваат зад нас, зимата доаѓа од викендов

Сончевите денови остануваат зад нас. Зимата веќе е на прагот.

Викендот ќе се случи поголемиот пад на температурите. Минималните ќе се спуштат до -8 со евентуално поместување до 1степен целзиусов, додека на планинските места пак ќе се спушти и до -10.

Максималните дневни ќе се движат од 5 до 14 степени.

Токму заради ваквата температурна вредност на планинските делови се очекува и снег од викендов.

Локални избори 2021