сабота, 15. јануари 2022. Вести денес: 74
home Вести

Сончев и топол ден

Сончев и топол ден

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од 18 до 23 степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

Продолжува периодот на стабилно и суво време со повремено зголемување на облачноста, особено во четврток. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла, а температурата ќе биде во постепено опаѓање.

Коронавирус