среда, 22. мај 2019. Вести денес: 4
home Вести

Сонце па снег: Временска прогноза до крајот на неделата

Сонце па снег: Временска прогноза до крајот на неделата

До четврток ќе се задржи претежно сончево и потопло време.

Во петок се очекува зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд, а на планините од снег.

Во сабота ќе дува засилен северен ветер, наместа ќе има слабо провејување на снег.

За време на викендот ќе има значително опаѓање на дневната температура.