среда, 23. септември 2020. Вести денес: 102
home Вести

Социјалните мрежи зовреа: Поздрав до министерката Дескоска и „цивилот“ Максути

Социјалните мрежи зовреа: Поздрав до министерката Дескоска и „цивилот“ Максути

Откако во јавноста излезе името на полковникот Драган Ковачки, како предлог на ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за внатрешни работи, од владејачката партија се појавија коментари дека според Уставот, Ковачки, како воено лице, не може да биде министер, со што се создава впечаток кај јавноста дека актуелната власт бега од избори.

Коментарите од СДСМ добија остри критики од граѓаните на социјалните мрежи.

Во продолжение Ви пренесуваме дел од нив:

 

Коронавирус