вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 54
home Вести

Социјалните мрежи вријат: Мицкоски победник во дуелот, Заев изгубен во времето и просторот (ФОТО)

Социјалните мрежи вријат: Мицкоски победник во дуелот, Заев изгубен во времето и просторот (ФОТО)

По дуел на емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија кој се случи вечерва помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев, социјалните мрежи вријат од коментари за тоа кој бил победник.

Според коментарите на граѓаните на социјалните мрежи, во вечерашниот дуел апсолутен победник е Мицкоски, односно како што пишуваат граѓаните Мицкоски професорски му одржал лекција за тоа како треба да се управува со државата и како се сака Македонија, додека пак за Заев пишуваат дека бил изгубен и во просторот и во времето.

Погледнете ги коментарите во продолжение:

Локални избори 2021