сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 108
home Вести

Социјалните мрежи вријат: Мицкоски е идниот премиер, Заев е изгубен во времето (ФОТО)

Социјалните мрежи вријат: Мицкоски е идниот премиер, Заев е изгубен во времето (ФОТО)

По дуелот кој што се случи вечерва во емисијата „Само вистина“ на Канал 5, помеѓу лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и лидерот на владејачката СДСМ Зоран Заев, социјалните мрежи вријат со коментари за тоа кој бил победник.

Според голем број на коментари од страна на граѓаните, апсолутен победник е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски порачувајќи дека се одржал ТВ дуел помеѓу поранешниот премиер Заев и идниот премиер на владата Христијан Мицкоски.

Додека пак други коментираат дека гледајќи го вечерашниот ТВ ДУЕЛ сфаќаат дека станува збор за неколку класи разлика помеѓу Мицкоски и Заев, укажувајќи дека Заев бил изгубен во времето и просторот а бил премиер дури 2 ипол години.

Погледнете ги коментарите во продолжение:

 

Коронавирус