среда, 21. април 2021. Вести денес: 158
home Вести

Социјалните мрежи се мајтапат со оставката на Анѓушев: Хуманитарна акција- Донирај за Кочо!

Социјалните мрежи се мајтапат со оставката на Анѓушев: Хуманитарна акција- Донирај за Кочо!

По најавата за оставка на вицепремиерот Кочо Анѓушев на социјалните мрежи веднаш се појави настан организиран во чест на неговата оставка.

Имено настанот е именуван како „Хуманитарна акција- Донирај за Кочо“, а сето ова алудира на неговите бизнис интереси кои ги имаше во владата, а се поврзани со неговите приватни фирми.

„Не сум јас султан да делам пари, пари нема“, ова е само една од блескавите изјави на Кочо по кој ќе биде најзапаметен.

Настанот на Фејсбук погледнете го ТУКА.

Коронавирус