петок, 3. јули 2020. Вести денес: 136
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓани во Шуто Оризари

home Вести

Сочувство од учесниците на Школата за млади лидери по повод несреќата на автопатот Скопје – Тетово

Сочувство од учесниците на Школата за млади лидери по повод несреќата на автопатот Скопје – Тетово

Учесниците на 10. Школа за млади лидери, што по иницијатива на претседателот Ѓорге Иванов се одржува во Струга, со едноминутно молчење оддадоа почит на загинатите во сообраќајната несреќа што вчера попладне се случи на автопатот Скопје – Тетово.

-Нашите мисли се со семејствата на загинатите и со повредените во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово. Упатуваме најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите, а на повредените им посакуваме што побрзо опоравување и закрепнувањe, стои во објавата на Фејсбук страницата на Школата за млади лидери.

Парламентарни избори 2020