среда, 2. декември 2020. Вести денес: 116
Во живо

Блокада на Владата и МНР - „Оставка на Заев, слобода на народот“

home Вести

Собраниска седница за поставување пратенички прашања

Собраниска седница за поставување пратенички прашања

Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се одржи седница на која пратениците ќе им поставуваат прашања на премиерот и на министрите и други функционери во Владата.

Седница за поставување пратенички прашања вообичаено се одржува секој последен четврток во месецот.

Предност за поставување прашања имаат пратениците од опозицијата.

МИА

Коронавирус