недела, 28. мај 2023. Вести денес: 71
home Вести

Собраниска седница за поставување пратенички прашања

Собраниска седница за поставување пратенички прашања

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 55. седница на која на дневен ред се поставување пратенички прашања.

Седница за поставување пратенички прашања се одржува секој последен четврток во месецот. Пратениците ќе им поставуваат прашања на премиерот и на министрите според вообичаената практика. Па така први за поставување пратенички прашања се пратениците од опозициските партии.