понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Вести

Собранието утре ќе расправа за амандманите на Законот за јазици

Собранието утре ќе расправа за амандманите на Законот за јазици

Собранието на Република Македонија утре во 13 часот ќе го одржи продолжението на 32.седница на која на дневен ред се амандманите на Законот за употреба на јазиците во трето читање.

За утре се закажани и продолженијата на 11. и 35. седница на Собранието.

Најнови вести

Коронавирус