среда, 27. мај 2020. Вести денес: 87
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Собранието нема да и одобри апанажа на Катица Јанева

Собранието нема да и одобри апанажа на Катица Јанева

Собранието нема да и одобри апанажа на ексшефицата на СЈО и обвинета во случајот „Рекет“ Катица Јанева.

Според информациите, против ќе бидат и мнозинството и опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Образложението е дека таа не е избрана од Собранието, туку само предложена, а дополнително инволвирана е во, како што велат, најголемиот скандал во правосудството..

Коронавирус