вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 230
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Собранието ќе избира заменик-министер за здравство, Владата го предлага Арменд Арслани

Собранието ќе избира заменик-министер за здравство, Владата го предлага Арменд Арслани

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 120. седница на која треба да биде избран заменик-министер за здравство.

Владата за нов заменик-министер за здравство го предлага Арменд Арслани, специјализант по урологија на Медицинскиот факултет при УКИМ, кој претходно работел како доктор по општа медина во Специјализираната болница за нефрологија во Струга.

Арслани треба да дојде на местото на Асим Муса, кој поднесе оставка на функцијата по скандалот дека зел мито од пациент од Албанија за да му овозможи операција во Струга.

Парламентарни избори 2020