четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 33
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Вести

Собранието едногласно се распушти, избори на 12-ти април

Собранието едногласно се распушти, избори на 12-ти април

Со 108 гласови „За“ и ниту еден против, донесена е одлуката за распуштање на Собранието.

Со оваа одлука се исполнија условите за предвремените избори да се одржат на 12 април, како што беше договорено претходно.

Парламентарни избори 2020