понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 132
home Вести

Собранието денеска треба да гласа за законот за ЈО

Собранието денеска треба да гласа за законот за ЈО

Собранието денеска во 13 часот треба да ја продолжи работата по 135. седница, на чиј дневен ред се Предлог-законот за јавно обвинителство и Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за Советот на јавни обвинители.

Расправата за Предлог-законот за јавно обвинителство заврши доцна синоќа, а гласањето, како што соопшти претседателот на Собранието Талат Џафери, ќе се спроведе кога ќе се обезбеди потребното мнозинство.

Коронавирус