петок, 3. декември 2021. Вести денес: 25
home Вести

Собиранка во штаб на политичка партија на власт, спротивно на закон се агитира во изборен молк!

Собиранка во штаб на политичка партија на власт, спротивно на закон се агитира во изборен молк!

Екипата на Инфомакс влезе во партиски штаб на СДСМ, кој денес, на изборен молк не смее да биде отворен.

Сепак, партиски членови си направиле собиранка токму во партискиот штаб, што е спротивно на закон.

Видеото на Инфомакс погледнете го во продолжение:

Коронавирус