вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 156
home Вести

Со вперен пиштол кон вработените и фантомка на себе среде бел ден ограби аптека во Капиштец (ВИДЕО)

Со вперен пиштол кон вработените и фантомка на себе среде бел ден ограби аптека во Капиштец (ВИДЕО)
фото илустарција

На Јутјуб каналот се појави видео снимка од неодамнешната кражба во една аптека во центарот на Скопје.

Имено среде бел ден во аптека во Капиштец крадец со фантомка на себе и пиштол во рацете влегол и ја ограбил аптеката.

На видеото се гледа како тој со вперен пиштол кон вработените бара пари, а откако ги зема си заминува.

На видеоснимката од безбедносната камера се гледа и дека овој настан се случил околу 17 часот.

Локални избори 2021