вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 25
home Вести

„Со предавнички политики нема напредок, Заев на состаноци зборел дека Македонците и Бугарите се ист народ, со ист или сличен јазик“

„Со предавнички политики нема напредок, Заев на состаноци зборел дека Македонците и Бугарите се ист народ, со ист или сличен јазик“

Наместо Заев да се бори за црвените линии, да се бори за стратешките интереси, нашите информации говорат дека со видни луѓе од Европската политика Заев на состаноци зборел дека Македонците и Бугарите се ист народ, со ист или сличен јазик. Освен што потврдил дека има скршена кичма, Заев заработи уште една блокада за Македонија. Со вакви предавнички политики нема напредок, а од владата нема демант за ваквите тврдења, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ.

-Губитникот Заев со ова ги срушил македонските позиции, и ја девалвира и понижува нацијата. Од новата блокада јасно е и дека не сите држави на ЕУ не ја оправдуваат блокадата од Бугарија. Доколку сите држави во ЕУ беа за почеток на преговори, ќе ја убедеа Бугарија и вето лесно можеше и воопшто да нема, но тоа не е случај. Тоа е така зошто Заев наместо да се потруди и да сработи да добие поддршка од сите земји членки, со реформи и работа, тој прави криминал дома и оди да коленичи во Софија. Со Заев нема напредок, со Заев само се бележат предаства, блокади и застој. Време е да се стави крај на политиките на Заев. Македонија за сите луѓе, велат од партијата.

Коронавирус