сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Со мотор удрил во велосипедист па избегал, тешко повреден жител на тетово

Со мотор удрил во велосипедист па избегал, тешко повреден жител на тетово
илустрација

На 09.07.2020 околу 18:40 часот на регионалниот пат Брвеница-Тетово, непознат мотоцикл удрил во велосипед „ортлер“, што го управувал А.А.(64) од Тетово, по што го напуштил местото.

Притоа, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

Коронавирус