сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 111
home Вести

Со мои раце извадив 4 мртви тела и 2 повредени: Очевидец раскажува за трагедијата кај Карпалак

Со мои раце извадив 4 мртви тела и 2 повредени: Очевидец раскажува за трагедијата кај Карпалак

Голема трагедија ја зави Македонија во црно- денеска и утре Ден на жалост.

Твитерџија, сведок, раскажува како со свои раце извадил мртви тела од автобусот кој излета од патот Скопје- Тетово и се преврте, при што загинаа 15 лица, а неколкумина се уште се борат за живот.

-Со мои раце извадив 4 мртви тела и 2 повредени од несреќата кај Карпалак. Во такви моменти не размислуваш дали е Албанец, Македонец, Ром, во такви моменти човек се покажува колку е човек…, пишува твитерџијата.

Коронавирус