понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 159
home Вести

Со кворумот на Апасиев одбрана Кацарска и законот за Макпетрол важен за Телма

Со кворумот на Апасиев одбрана Кацарска и законот за Макпетрол важен за Телма

Партијата Левица денеска на владејачките партии им обезбеди коворум во Сообранието.

Така, Апасиев и неговата партија дадоа кворум за изборот на Добрила Кацарска, но и за законот за Макпетрол важен за Телма.

Коронавирус