четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 157
home Вести

Со коронавирус се заразиле 156.380 македонски граѓани, дознајте колкав е бројот на активни случаи во секој град

Со коронавирус се заразиле 156.380 македонски граѓани, дознајте колкав е бројот на активни случаи во секој град

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 156.380 бројката на оздравени пациенти е 150.362, на починати е 5.493, а бројот на активни случаи изнесува 525.

Според епидемиолошки анализи во моментов, дистрибуцијата по градови е следна:

Најнови вести

Коронавирус