сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 70
home Вести

Со драматични говори, голема возбуда и чудни емоции до прегратка од Заев и Пендаровски (ВИДЕО)

Со драматични говори, голема возбуда и чудни емоции до прегратка од Заев и Пендаровски (ВИДЕО)

Жени поддржувачи на Заев и Пендаровски деновиве се “прославија“ на социјалните мрежи. На настани организирани од СДСМ, тие со емотивни и драматични говори им се обраќаат на лидерот на СДСМ и кандидатот за градоначалник од оваа партија.

Едната отиде во крајност и верувале или не, порача дека сака Пендаровски да и биде татко.

На трибината која СДСМ ја одржа во Прилеп, една од присутните  го фалеше премиерот Зоран Заев и кандидатот Стево Пендаровски. Жената зборуваше за тоа колку е воодушевена од двајцата, колку е почестена што стои покрај нив, изразуваше задоволство и зборуваше во име на присутните. Таа во еден момент побара Пендаровски да биде нејзиниот татко, оти тој зборувал со срце и со душа.

-Во мојот живот, никогаш немав чест да затанам до премиери, претседатели. Ви благодарам премногу, од дното на душата. Немам татко, немам родител, посакувам Вие да бидете мојот иден татко, рече прилепчанката и доби огромен аплауз, но и прегратка од Заев и Пендаровски.

Другата, низ солзи го нарече Заев херој на мирот и љубовта.

 

 

Но, не само на митинзите. Тие се фанови на овие политичари и во приватниот живот. Не се само нивни поддржувачи во политичка смисла, туку буквално ги доживуваат како херои.

Тоа може да се види и преку профилите на социјалните мрежи

Коронавирус