понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 180
home Вести

Со „Бентли“ влезе на скопскиот плоштад – жител на Арачиново ги исплаши посетителите (ВИДЕО)

Со „Бентли“ влезе на скопскиот плоштад – жител на Арачиново ги исплаши посетителите (ВИДЕО)

Автомобил од марката „Бентли“ со скопски регистерски таблички со голема брзина поминува среде поставените украси на плоштадот „Македонија“ каде што во овој претпразничен период обично се собираат многу посетители и деца.

На видеоснимката објавена на социјалните мрежи се гледа како граѓаните кои се затекнаа под украсот панично бегаат.

Во меѓувреме МВР го пронашла возачот .

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека вечерва околу 19 часот е пронајден и санкциониран Б.А. од Арачиново, кој со патничко возило се движел по плоштадот во Скопје и ја загрозил сигурноста на присутните граѓани.

Министерството за внатрешни работи и во наредниот период најостро ќе ги санкционира сите кои ќе го нарушат јавниот ред и мир и ќе ја загрозат безбедноста на граѓаните, се наведува во соопштението од МВР.

Видеото го пренесе и А1ОН:

Најнови вести

Коронавирус