петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 57
home Вести

Снопче: Дејствуваме за да дојдеме на власт

Снопче: Дејствуваме за да дојдеме на власт

Пратеникот од редовите на Алијанса за Албанците, Халил Снопче вечерва истакна дека како опозициска партија, дејствуваат за да дојдат на власт.

-Се поставува важно прашање, кој е вистинскиот блокатор на Собранието, на работите кои се поврзани со правата и слободите на граѓаните. Тие права се гарантирани со уставото и во било која држаа, тие се неприкосновени. Зошто Џафери, за кој сметам дека е вистинскиот блокатор на работата на Парламентот, не дозволува расправа во Собранието за точки и за претставки на граѓаните кои сметаат дека нивните права се загрозени и кои се дискриминирани од институциите на системот, рече Снопче во емисијата „24 анализа“.

Коронавирус