сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

СНЕГОТ ЗАПОЧНА ДА ТРУПА БЕЗ ПРЕСТАН – вечерва на овие места вистинска зимска идила, еве што не очекува кога ќе се разбудиме утре! (ФОТО)

СНЕГОТ ЗАПОЧНА ДА ТРУПА БЕЗ ПРЕСТАН – вечерва на овие места вистинска зимска идила, еве што не очекува кога ќе се разбудиме утре! (ФОТО)

Прогнозата на метеоролозите очигледно се остварува во целост.

Вечерва снег без престан врне на Попова Шапка, Маврово и ски центарот Нижо Поле на Пелистер.

Според видео камерите на „Skimacedonia“ се поочигледно е дека доколку вака врне без престан утре ќе имаме формирано голема снежна покривка.

Снег вечерва врне и на сите повисоки места во земјава, а според УХМР утре и во четврток претпладне ќе биде претежно сончево со ниски утрински температури, кои насекаде ќе бидат под нулата.

Потоа следува период на променливо облачно време со повремени врнежи, кои во сабота се очекува да бидат пообилни.

Коронавирус